ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10605238
*
nr 1060 5238
Spegel
+ konsolbord, 1890-tal respektive nyrokoko, höjd: 158+ 62 cm
Kondition: skadad
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2016
kl 19:48:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 17:10:03
1
1.200 kr
29/9 21:01:26
2
1.300 kr
3/10 19:39:33
3
1.600 kr
3/10 19:42:03
4
Vinnande bud
3/10 19:43:17
3
1.900 kr
3/10 19:43:17
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1060 5238
Spegel
+ konsolbord, 1890-tal respektive nyrokoko, höjd: 158+ 62 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 17:10:03 | 1 | 1.200 kr |
29/9 21:01:26 | 2 | 1.300 kr |
3/10 19:39:33 | 3 | 1.600 kr |
3/10 19:42:03 | 4 | Vinnande bud |
3/10 19:43:17 | 3 | 1.900 kr |
3/10 19:43:17 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01